Щоб дитина якнайшвидше видужала, дуже важливо під час захворювання правильно організувати її харчування.
Не хоче їсти? Нехай п’є!
Коли хвороба тільки починає наступ, а це зазвичай супроводжується високою температурою, організм дуже сильно зневоднюється. Тому потрібно давати дитині багато «правильного» пиття. Зараз це набагато важливіше, ніж їжа. Правильне – це вітамінізоване і тепле: молоко з медом, чай з малиною і лимоном, відвар шипшини, апельсиновий і інші соки.
Вітамін С
Про нього зараз потрібно пам’ятати в першу чергу, оскільки хороший стан імунної системи визначається його достатньою наявністю, а чим краще стан імунної системи, тим швидше одужає дитина. Відмінне джерело вітаміну С – свіжі овочі та фрукти, тому салати з різних овочів і фрукти повинні бути присутніми в раціоні хворого постійно. А ось з цитрусовими будьте обережні, їх маленьким дітям потрібно пропонувати обережно – у багатьох вони можуть викликати алергічну реакцію.
Каші
Багаті мінералами, залізом, вітамінами групи В і рослинним білком. Найбільш цінними з точки зору змісту в них корисних речовин є вівсяна і гречана. Готуйте їх таким чином, щоб вони виходили рідкими або напіврідкими. Варіть кашу на молоці або м’ясному бульйоні.
Молочні продукти
Якщо дитина любить молоко, слід пропонувати його в різноманітних видах. Найліпше під час захворювання — молоко з медом, а також кисломолочні продукти. Вони швидко засвоюються організмом, що під час хвороби дуже важливо. Утім іноді ослаблений дитячий організм не сприймає молоко. У цьому разі не варто наполягати на його вживанні.
М’ясо
Вводьте м’ясо в дитячий раціон поступово. У період загострення хвороби, доки тримається висока температура, діти зазвичай відмовляються від м’яса. Однак, коли пік хвороби минає, можна спробувати знову ввести його в раціон. Усі м’ясні продукти пропонуйте у відварному та протертому вигляді.
Від чого відмовитися
Гостру, жирну, солону, кислу їжу варто відразу ж виключити з дитячого раціону. Також забудьте на час про сухарі і пісочне печиво – ці продукти дратують запалене горло крихти і можуть посилювати кашель.
Зверніться до лікаря
Якщо в дитини після одужання не підвищився апетит, шлунок не сприймає їжу аж до блювання, в жодному разі не вдавайтеся до самолікування. Ці прояви можуть бути реакцією шлунково-кишкового тракту на антибіотики або бути спричинені дисбактеріозом абощо. Тому батькам слід терміново звернутися до лікаря для визначення подальшої стратегії лікування дитини.